Podpořme tvořivost, probuďme fantazii !

Tato výtvarná soutěž je výzvou pro modeláře, kutily a majitele originálně olakovaných karoserií RC aut malých měřítek. Rádi bychom podpořili tvůrčí činnost a tvořivost, ať již s myšlenkou na zatraktivnění pestrosti a barevnosti startovního pole RC aut malých měřítek, ocenění a zviditelnění píle mnoha našich kolegů, tak pro podporu modelaření a kutilství v době, kdy se "všechno dá koupit hotové"... Jedná se tedy o soutěž originálně zpracovaných karoserií, které jako jedinečné kusy reprezentují své majitele. Podmínky přijetí do soutěže nesplňují kupované hromadně vyráběné barvené a již z výroby potištěné karoserie komerčních výrobců. Základem exponátu splňujícího podmínky přijetí do soutěže však např.může být jak nebarvená (bílá) či lexanová karoserie vyráběná komerčně, která lakováním získá svoji originalitu nebo karoserie kompletně zhotovená amatérsky. Přitom nerozhoduje materiál z něhož je základ karoserie vyroben (bílá plastová od komerčního výrobce, lexan, laminát, uhlík, balsa, papír, atd.).

Předmětem soutěže je originalita provedení a olakování karoserie.


Soutěžní kategorie

"karoserie 1:28 Racer" : zejména Mini-Z karoserie

"karoserie 1:24 Racer" : zejména laminátové (Retro) a lexanové (Expert) karoserie

"karoserie 1:32 Truck" : kamiony dle propozic SMP

"karoserie 1:24 F1" : formule dle propozic SMP

"karoserie Comic Racer" : zejména papírové vystřihovánky, ale i jiné materiály
(Tip: vlastní návrh, z časopisu, z internetu a podobně)

"kresba RC auta" : určeno zejména pro juniory, kteří by rádi soutěžili, ale možnosti lakování karoserie prostě nemají. Nevadí, namalujte a pošlete nám obrázek některého RC-micro-auta z výše uvedených kategorií a přihlaste se !Jak se do soutěže přihlásit

Soutěž je korespondenční, není tedy potřeba nikam cestovat a samozřejmě veškerá korespondence probíhá elektronickou formou.

Soutěžící a majitel exponátu, který žádá o zařazení do výtvarné soutěže, vyplní registrační formulář (viz.Menu - záložka Registrace) a zašle foto svého soutěžního exponátu na email rcteam@seznam.cz

Pozor při focení modelu na úhledné pozadí. Fotografovaný objekt dobře zaostřete. Rovněž doporučujeme nefotit karoserii samotnou, ale namontovanou na podvozku - pěkné disky dělají divy !

Prosím, fotografie orientujte na šířku, nikoliv na výšku, aby byla fotogalerie jednotná.

Zveřejněny budou vždy max.2 fotografie z Vámi zaslaných. Nemá tedy význam zasílat fotek mnoho a nechávat výběr na pořadateli, lépe udělat vlastní výběr a zaslat skutečně jen dvě nejzdařilejší fotografie, které sami máte zájem nechat zvěřejnit.

V případě chybějících důležitých informací nebude exponát přijat do soutěže.

Soutěžící musí zároveň být majitelem exponátu, do soutěže nelze přihlásit cizí model.

Soutěž je otevřená, není tedy podmínkou, aby byl soutěžící zároveň aktivním účastníkem toho kterého šampionátu RC aut, v této výtvarné soutěži se soupeří na dálku.

Soutěž není určena pro "plastikové poličkové kity", ale pro funkční RC auta v daném měřítku.

Účast v soutěži je zdarma.

Posouzení o přijetí či nepřijetí exponátu do soutěže je plně v pravomoci a na posouzení pořadatele soutěže.


Vyhodnocení soutěže

Posílejte Vaše podklady co nejdříve, fotografie soutěžních exponátů budou postupně zveřejňovány na tomto webu .

Definitivní uzávěrka přijímání exponátů do soutěže je 15.2.2014, ale časovou výhodu může mít ten, kdo bude na očích hodnotitelů i veřejnosti déle...

Posuzován bude celkový dojem z designu karoserie, barevné sladění, nápaditost a kvalita barevného olakování. Přihlédnuto bude i k praktické použitelnosti a funkčnosti karoserie při závodech. Vyhodnocení provede tým pořadatelů soutěže.

Každá vyhlášená kategorie bude vyhodnocena samostatně. Kategorie bude vyhodnocena pouze v případě, že se v ní sejdou minimálně tři různí soutěžící.

Vyhlášení výherců proběhne do konce března/2014 a výsledky budou zveřejněny na těchto webových stránkách.

Na nejúspěšnější soutěžící budou čekat originální diplomy.