Teplota: 8.3 stC
Vlhkost: 59 %

Mezinárodní Mistrovství Micro RC aut 2018

Staré Město u Bruntálu, sobota 26.5.2018, měřítka 1:28 / 1:24 / 1:32

V sobotu 26.5.2018 proběhlo ve Starém Městě u Bruntálu, v areálu RC parku, další Mezinárodní Mistrovství Micro RC aut malých měřítek 1:28 / 1:24 / 1:32.
V pěti kategoriích soutěžili piloti z ČR a Slovenska.

Na úvod závodů proběhl brífing s ředitelem závodu Josefem Kolaříkem, provozovatelem a majitelem RC Parku. Hlavní rozhodčí Míla Kotraba účastníky seznámil s organizací dne.
Měření bylo dokonale připravené, precizně zvládnuté, výsledky byly vytištěny a vyvěšeny ještě dříve, než soutěžíci došli po jízdě k nástěnce.
Jelo se systémem, který jsme zavedli už na MMM2016 v Českých Heřmanicích, tedy: rychlé rozřazení soutěžících dle jejich výkonu ve čtyřminutových kvalifikacích, kde je cílem součet tří nejlépe zajetých kol a pak už se jedou 3 finálové jízdy.

Kobercová trať měla vysoký grip, ale byla technická s výhradně pravými úhly. Záludná byla vracečka 180°, kde v ideální stopě, ve které se akcelerovalo i prudce zatáčelo, byly spoje koberce páskou, kde při neopatrnosti docházelo k přetočení auta.
Výkonná rychlá auta se střídavými motory nebylo až tak snadné na trati zkrotit, výrazně klidnější projev měla auta se stejnosměrnými motory.

Zajištění akce bylo velmi dobré, kromě dostatku stolů a rozvodů elektro to byl i bufet, možnost přespání u trati, ale hlavně velmi přátelské přijetí majitelem areálu a jeho rodinou.
Celým areálem RC parku dýchá ohromné fandovství do ikony českého motorsportu Škody 130RS i do dalších výrazných automobilů naší historie jako je Tatra 603 či Škoda 130LR.
V areálu RC parku nejsou pouze kryté kobercové dráhy na RC auta pro děti, začátečníky či pro závody, ale i venkovní dráhy se šotolinou a se skoky, či trať pro čtyřkolky.
RC park je využívám i na různé teambuildinky a jeho součástí je i airsoftová střelnice.

Velkou hodnotu na MMM má přátelská atmosféra, možnost střetávat se a poměřovat síly a vyměňovat zkušenosti. Je tedy škoda poněkud slabší účasti soutěžících na letošním ročníku.
Nás může těšit, že všechny tituly na MMM2018 získali soutěžící, kteří pochází z líhně seriálu závodů Grand Prix Mini-Z Cup pořádaných již po osm let kluby RC Team Vysoké Mýto a TRCA Třebechovice pod Orebem.

Mistrovské tituly pro rok 2018 kategorií M1:24/28/32: