O projektu:


Naše výtvarná soutěž je výzvou pro modeláře, kutily a majitele originálně olakovaných karoserií RC aut malých měřítek. Rádi bychom podpořili tvůrčí činnost a vynalézavost, ať již s myšlenkou na zatraktivnění pestrosti a barevnosti startovního pole RC aut malých měřítek, ocenění a zviditelnění píle mnoha našich zručných a šikovných kolegů, tak pro podporu modelaření a kutilství v době, kdy se přece "všechno dá koupit hotové"...

Oblíbenou a nenáročnou disciplínou je lakování či polepování nebarvených karoserií mini-z od firmy Kyosho a některých dalších komerčních výrobců.

Vyšším a náročnějším stupněm je výroba vlastnoručně vyrobených karoserií podle předloh skutečných závodních vozů. Materiálem použitým na výrobu takových karoserií mohou být laminátové pryskyřice, lexan, balsa, papír, apod.

Výtvarná soutěž je otevřena soutěžícím bez rozdílu klubové či národnostní příslušnosti, bez rozdílu věku a bez nutnosti soutěžit v některém ze seriálů závodů pořádaných pro RC auta malých měřítek a bez nutnosti finančně, časově a fyzicky náročného cestování. Zde můžete vítězit na dálku formou "korespondenční soutěže".

Jsme přístupni všem konstruktivním připomínkám, které by mohly vést k dalšímu zkvalitnění a rozvoje této soutěže a rádi je zvážíme pro konání dalšího ročníku. Pokud nás chcete oslovit, využijte emailového kontaktu.