Co je Mini-Z Racer

Autor článku: Jirka

Kategorie RC aut v měřítku 1:28 Racer je dnes z největší části reprezentovaná zdařilými výrobky Kyosho Mini-Z Racer. Auto i kompletní sortiment náhradních dílů se dá zakoupit např.u Pecka-Modelář v Praze či na jeho eshopu a to buď jen jako kompletně vybavený samostatný podvozek nebo vybavený podvozek s karoserií nebo kompletní set včetně vysílače.Podvozky mají několik standardizovaných rozvorů (typicky 86/90/94/98/102/106mm) a několik různých uložení motoru (HM, RM, RML, MM, LM). Podvozky je možno dovybavit velmi rozsáhlým sortimentem tuningových dílů od několika různých specializovaných výrobců.

Rovněž tak je možno zakoupit krásné do detailu vypracované takřka maketové karoserie aut známých světových značek s finální povrchovou úpravou.
Je možno zakoupit i nelakované karoserie a nalakovat si je dle vlastních představ. Takové auto je na trati originální a nepřehlédnutelné

Kromě firmy Kyosho podobná auta vyrábí i jiní výrobci, neznám však nikoho, kdo by s nimi byl schopen na závodní dráze minizetkům od Kyosha seriózně konkurovat. S našimi modely samozřejmě RC aut 1:28 Racer samozřejmě soutěžíme na závodních drahách. Typicky jsou vyhlašovány kategorie Standard, což jsou auta bez jakéhokoliv tuningu, taková „vstupní“, ale velmi oblíbená a soutěžícími hodně obsazovaná kategorie, dále kategorie Stock, kde je připuštěn omezený tuning a kategorie Open či Expert, kde je povolen rozsáhlý tuning a vyšší výkony motorů.

(obrázky použité v tomto článku jsou ze stránek fy Kyosho)


Komentáře k článku:


Zatím nevloženy. Buď první a poděl se o své poznatky !