O projektu

Autoři článku: Jirka a Libor

Rozhodli jsme se pro sepsání několika článků pro web rcteam.cz k problematice základů, nastavení a údržby aut mini-z Racer, tedy RC aut v měřítku 1:28, které vyrábí firma Kyosho a se kterými řada klubů po celém světě jezdí svoje závody a které mají i solidní základnu v Čechách a na Slovensku.Zaměříme se zejména na základní kategorii Standard, kterou jezdíme u nás v Grand Prix Mini-Z Cup (GP), ale bude zde velmi mnoho věcí zcela univerzálních naprosto bez rozdílu na jakém povrchu bude auto provozováno. Přesto bychom v nastavení auta naše doporučení směřovali právě na povrch RCP, který je nám nejbližší a na jízdní vlastnosti auta asi nejcitlivější.

Zdá se, že takový ucelený seriál článků s přehlednými obrazovými tutoriály a nezištně komunikovanými radami, tipy a triky na webu chybí a že by mohl být prospěšný nejenom začátečníkům, kteří se o tuto kategorii potenciálně zajímají, ale i soutěžícím, kteří RCP občas jezdí, ať už to je v rámci GP (Grand Prix Mini-Z Cup) nebo HP (Havířský pohár) nebo ČP (Český pohár Mini-Z) nebo International Kyosho Masters nebo 24h pro Kuře. Dnes je základna naší kategorie RC aut malých měřítek obecně dost úzká, máme tedy za to, že je potřeba informace vhodně sdílet a popularizovat. Pokud bude ohlas a zájem pokračovat, můžeme třeba časem probrat i nastavení pro koberec a pro různé druhy pneu.Cílem by mělo být shromáždit základní poznatky tak, aby byly využitelné nejenom pro samostudium z internetu, ale třeba i jako podpora pro modelářské kroužky, kde je potřeba dětem vysvětlit a ukázat, co je na autě všechno možné ovlivnit a co s autem udělat, aby bylo na závod vhodně připraveno.

Chtěli bychom do projektu přizvat i další zkušené piloty, kteří by byli ochotni spolupracovat s tím, že by je to stálo minimum jejich času - několik vět textu z vlastních zkušeností zaslaných emailem, které bychom použili na konci konkrétního článku v odstavci "Komentáře k článku". Kontaktujte nás emailemKomentáře k článku:


Zatím nevloženy. Buď první a poděl se o své poznatky !