Kam na závody

Autor článku: Jirka

Měli by jste chuť sami závodit ? Nic snadnějšího ! Nejsme žádnou uzavřenou komunitou a budeme velmi rádi, když se k nám připojí i noví zájemci o toto zajímavé měřítko RC aut, ať již jsou pokročilými piloty či naprostými začátečníky. U nás si každý najde svého soupeře a respektujeme se bez rozdílu pořadí ve výsledkové listině.

Přidejte se k nám a zapojte se do GP !

Připomeňme si, kde všude se s těmito modely dá soutěžit.

Nejvýznačnějšími šampionáty sdružující modeláře a soutěžící v těchto kategoriích RC aut jsou:

Grand Prix Mini-Z Cup: Kategorie Standard a Open. Pořádáno společně kluby TRCA Třebechovice pod Orebem a RC Team Vysoké Mýto. Povrch „gumový“ RCP, pneu vyhradně gumové.

Český pohár Mini-Z: Kategorie Standard a Expert. Pořádáno společně několika kluby Mini-Z Racer Praha, AVZO Neratovice, MTT Teplice, TRCA Třebechovice pod Orebem, RC Team Vysoké Mýto na různých místech ČR (v ročníku 2013-2014: Praha, Hradec Králové, Teplice, Neratovice). Povrch koberec nebo „gumový“ povrch RCP, pneu vyhradně gumové.

Energizer Kyosho Mini-Z Cup v Praze ve Zlatnické ulici. Kategorie: Standard, Expert, HM. Povrch trati: koberec, pneu vyhradně gumové.

Slovensko-Moravský pohár: Kategorie Stock a Open. Kromě toho se zde jezdí i další kategorie: Retro, Expert24, Truck, F1, kterým se zase třeba budeme věnovat příště. Pořádáno společně kluby MK Zubří a MK Půchov. Povrch koberec, pneu gumové či mechovky.

Havířský pohár: Kategorie Stock a Open. Pořádáno společně kluby MK MiKy, ToRa Team Šenov a Cody´s Racing team na různých místech Moravy (v ročníku 2013-2014: Ostrava, Šenov, Bystřice pod Hostýnem). Povrch koberec nebo „gumový“ povrch RCP, pneu mechovky či gumové - dle povrchu trati.

ALS racing Cup: Kategorie Stock, Open a kromě toho místní specialita Expert24. Pořádá ALS Racing ve Vísce u Frýdlantu. Povrch koberec, pneu mechovky.

Nabídka soutěžního využítí RC aut kategorie 1:28 Racer je tedy rozsáhlá, jak z pohledu technického, tak nabídkou regionálních soutěží v Čechách i na Moravsko-Slovenském pomezí. Z vlastní zkušenosti znám všechny výše uvedené šampionáty a mohu potvrdit že jejich pořadatelé jsou velmi vstřícní a ochotní, party soutěžících jsou otevřené novým zájemcům, zkušenější pomohou svojí radou a jakýkoliv nováček se nemusí obávat přijet získávat zkušenosti, vždy najde podporu i přiměřené soupeře a může postupně získávat na výkonnosti. O jednotlivých šampionátech naleznete detailní informace na internetu, pokud by jste uvažovali o své účasti, doporučuji nastudovat soutěžní a technické propozice dané soutěže a kontaktovat pořadatele.

Přijďte mezi nás !


Komentáře k článku:


Zatím nevloženy. Buď první a poděl se o své poznatky !